Більшість із нас отримують багато задоволення від миття свого автомобіля, не кажучи вже про економію коштів якщо робити це самостійно. Цей простий акт миття вашої машини може підвищити почуття гордості та досягнення, зробивши одне з ваших найдорожчих надбань чистим та блискучим. Однак мити машину потрібно не тільки, заливши її милом і водою з відра, а потім очищати. Нижче наведено кілька порад про те, як правильно мити машину, не пошкоджуючи та не подряпивши поверхні.
Як часто слід мити машину?
Щотижневе миття автомобіля може зберегти оббивку автомобіля та зберегти його гарний вигляд. Потурбуйтеся якомога швидше змити будь-які залишки чи сліди від рослин і дерев, пташиного посліду та мертвих комах. Крім того, якщо ви проживаєте в районі з високим рівнем поширеності забруднюючих речовин, змивайте машину після періодів дощу. Це допоможу запобігти висиханню крапель кислого дощу і, таким чином, з’їдання фарби.
Примітка професіонала: Не чекайте, поки ваша машина буде “потребувати” миття, занадто довго чекаючи, ви можете отримати пошкоджену фарбу і поверхні. Ви будете здивовані, як ви зможете подовжити загальну красу і блиск фарби вашого автомобіля та оббивки за допомогою гарного, регулярного очищення.
Які засоби слід використовувати для миття автомобіля?
Рекомендується викорстовувати спеціальні розчини для миття автомобілів які містять м’які хімічні речовини, спеціально розроблені, щоб не пошкодити фарбу та зберегти обробку автомобіля. Найкраще із нейтральним pH.
А також, обовязково дотримуйтесь інструкцій на упаковці засобу, щоб переконатися, що у вас є оптимальна концентрація для чищення автомобіля. Під час нанесення піни на автомобіль подбайте про використання м’якої, чистої, натуральної губки або вовняної рукавиці з баранини або ж мікрофібри. Уникайте агресивного чищення, нехай очисники роблять свою роботу!
Навколо коліс можуть накопичуватися важкі дорожні відкладення. Часто для цього потрібні сильніші засоби для чищення, такі як продукти для видалення смоли та сажі. За допомогою м’якої чистої тканини нанесіть засіб для чищення та обережно очистіть жир, залишки гуми та інші відкладення.
Колеса та шини можуть також накопичувати гальмівний пил, бруд та інше дорожнє сміття. Тому використовуйте спеціальну губку або щітку (окремо) під час чищення цих ділянок. Це допомагає уникнути бруду на чистячій губці, що може подряпати фарбу. М’яке мило та вода або спеціальні засоби для чищення шин повинні працювати, щоб ваші шини та колеса були чистими. Якщо ж і це не допоможе – рекомендуємо користуватись професійними засобами для догляду за шинами і дисками. Багато автомобілів поставляються з прозорими прошарками на колесах, тож переконайтеся, що ви перевірили, чи вдалось очистити всі деталі.
-
Засіб для очищення та консервації шкіри LEATHER PROTECTOR134 ₴ – 1,660 ₴
-
Товар зі знижкоюЗасіб для збереження та консервації пластику та гуми BLACK150 ₴ – 3,000 ₴
-
Товар зі знижкоюДеіонізатор – засіб для очищення дисків BLOODY MARY300 ₴ – 2,750 ₴
-
Очищувач для гальмівної системи авто BRAKE CLEANER1,400 ₴
-
Рідина для очистки та миття двигунів MOTO CLEANER130 ₴ – 2,000 ₴
Примітка: Використання звичайних побутових засобів для чищення може зняти захисне воскове покриття та швидко пошкодити фарбу. Побутові засоби для чищення, такі як мило для рук, миючий засіб для посуду та засоби для чищення скла, можуть мати агресивні хімікати, не призначені для використання на поверхні автомобіля. Не поспішайте використовувати будь-які продукти та дотримуйтесь порад.
Процес мийки автомобілів
Обов’язково фокусуючись на одній частині автомобіля за раз, прополощіть, помийте, потім знову промийте. Ретельне промивання автомобіля перед тим, як мити його, щоб усунути зайвий бруд, допоможе позбутися залишків, які пошкоджують фарбу. Робота невеликими ділянками, завжди зверху машини донизу (за допомогою сили тяжіння), дає вам достатньо часу, щоб повністю змити миючий засіб, перш ніж він висохне.
Завжди переконайтеся, що під час миття автомобіля ви маєте достатньо чистячого засобу. Це забезпечить велику кількість піни та миючої сили, щоб запобігти подряпинам на фарбі або оббивці. Подбайте про те, щоб ретельно і часто промивати губку і щітки. Це запобіжить забрудненню піщинками. Промийте губку в запасному відрі, щоб ви не переносили бруд та сміття назад на машину.
Після миття завжди пам’ятайте про використання водяного шланга без сопла під час промивання автомобіля. Полоскаючи зверху вниз, вода створює ефект покриття. Це зменшує можливість скупчення води на різних частинах автомобіля.
Мити машину після того, як вона сиділа на сонці або відразу після їзди, ніколи не є гарною ідеєю. Гаряча температура змушує мило і воду висихати швидше. Це може спричинити труднощі при змиванні всього миючого засобу, залишенні плям і, можливо, пошкодженню фарби.
Професійна примітка: Використовуючи круговий візерунок, наносячи піну на автомобіль, можна залишити помітні розводи на поверхні. Саме з цієї причини ви завжди повинні мити машину, використовуючи поздовжні штрихи. Ніколи не використовуйте губку, яка впала на землю, якщо Ви її повністю не відмиєте. Бруд і пісок, зібрані з землі, подряпають вашу фарбу!
Сушка автомобіля
Використовуючи чисті м’які рушники, протріть поверхню вашого автомобіля, зменшуючи ймовірність появи водяних плям. Натуральні або синтетичні замші та м’які махрові рушники, мікрофібри найкраще підходять для миття та захисту фарби. Ніколи не тягніть рушники по машині, оскільки це може збільшити ризик подряпин фарби. Застосування м’якого ракеля допоможе зливати воду та сприятиме прискоренню процесу сушіння. Переконайтесь, що ракель чистий і не збирає бруд, використовуючи його на своєму автомобілі, оскільки це призведе до подряпин на фарбі.
Не думайте, що, їдучи навколо і даючи машині висохнути на повітрі, залишаться водяні плями. Мінерали з жорсткої води спричиняють ці плями і залишаються після випаровування всієї води. Знову ж таки, ніколи не використовуйте грубі або брудні рушники для сушіння машини. Вони можуть залишити дрібні подряпини на прозорому покритті, що призводить до втрати автомобілем блиску.
Сподіваємось, ці поради корисні! Як завжди, якщо вам потрібна допомога – звертайтесь до спеціалістів PRO-CHEM.